prohlédnout si oddělení ×

Kontakt na oddělení

466 686 500

Radiodiagnostika Pardubice

Radiologické centrum Multiscan Pardubice zahájilo provoz radiodiagnostického oddělení v areálu nemocnice v Pardubicích v červenci roku 2002. Jako první bylo zprovozněno pracoviště počítačového tomografu, následně zahájilo provoz pracoviště magnetické rezonance a ultrazvuku. V roce 2011 prošla pracoviště výraznou inovací obměnou počítačového tomografu a vybudováním odloučeného dalšího pracoviště magnetické rezonance na poliklinice Vektor v Pardubicích, pro něž byl zakoupen přístroj pro magnetickou rezonanci se silou magnetického pole 1,5 Tesla. Na přelomu let 2015 a 2016 byl v areálu nemocnice demontován původní a již nevyhovující přístroj magnetické rezonance a náhradou za něj byl na poliklinice Vektor uveden do provozu moderní, technicky velmi vyspělý přístroj se silou magnetického pole 3 Tesla. Současně s touto inovací bylo na poliklinice Vektor vybudováno i skiagrafické pracoviště s nepřímou digitalizací (diagnostický rentgen).

Krédem radiodiagnostického oddělení a jeho pracovníků je poskytovat diagnostickou péči na soudobé špičkové úrovni nejen technologické, ale především interpretačně medicínské.

Tým lékařů je tvořen zkušenými radiodiagnostiky s mnohaletou praxí v oboru, především ve vyšetřování magnetickou rezonancí, počítačovou tomografií, či ultrazvukem.

Počítačová tomografie – CT

Vyšetření uskutečňujeme za pomoci přístroje Siemens Somatom Definition AS, který snímá současně 40 datových vrstev.

Přístroj je speciálně konstruovaný pro potřeby simulace ozařování, což ovšem nebrání jeho použití pro běžná diagnostická vyšetření.

Přístrojem lze vyšetřovat kteroukoliv krajinu těla. Tento typ vyšetření se nejčastěji používá pro vyšetření hrudníku, břicha a pánve.

 Detailní informace týkající se CT vyšetření naleznete zde.

Magnetická rezonance

Vyšetření provádíme na přístroji Siemens Magnetom Avanto (s intenzitou magnetického pole 1,5 T) a na přístroji Siemens Magnetom Skyra (s intenzitou magnetického pole 3 T).

Na našem pracovišti nabízíme poměrně širokou škálu MR vyšetření, mezi jinými MR vyšetření mozku, páteře, kloubů, břišní a pánevní orgány nebo MR angiografii.

 Detailní informace týkající se MR vyšetření naleznete zde.

Ultrazvuk

Vyšetření provádíme na přístroji Logiq 8 XDclear od společnosti GE Healthcare. Plně digitální ultrazvukový systém se vyznačuje unikátní technologií vysílání, přijímání a zpracování ultrazvukového signálu poskytující maximální kvalitu zobrazení ve všech zobrazovacích módech.

Systém vyniká jednoduchou obsluhou zejména díky pomocnému barevnému dotykovému LCD displeji. Ultrazvuk disponuje 23" monitorem s vysokým rozlišením a elektronicky přepínatelnými 4 aktivními porty pro připojení elektronických sond.

K dispozici jsou sondy pro zobrazování břišních orgánů, měkkých tkání, cév, srdce a vyšetřování malých dětí.

 Detailní informace týkající se UZ vyšetření naleznete zde.

Rentgen

Vyšetření provádíme na přístroji Fomei Covator s nepřímou digitální skiagrafií.

Jsme schopni uskutečnit běžná skiagrafická vyšetření.

 Detailní informace týkající se RTG vyšetření naleznete zde.

 

MUDr. Petra Jiříčková

/ Vedoucí lékař