prohlédnout si oddělení ×

Onkologické a radiologické centrum Pardubice

Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje poskytuje léčbu většiny forem zhoubných novotvarů, a to díky odborným znalostem a zkušenostem našich odborníků i modernímu přístrojovému vybavení.

Společnost Multiscan začala v pardubické nemocnici působit v polovině roku 2002 a poskytuje péči o nemocné Pardubického kraje v odbornosti klinické a radiační onkologie.  V souladu s koncepcí onkologické péče v Pardubickém kraji v roce 2005 zajistila společnost Multiscan činnost ambulance klinické onkologie ve Svitavách a v roce 2006 převzala onkologické ambulance v Chrudimi a v Ústí nad Orlicí.

Z  iniciativy a s financováním společností Multiscan pak byla v Pardubické krajské nemocnici vybudována i moderní lůžková část. V polovině roku 2009, ve snaze stále zvyšovat kvalitu poskytované péče, zahájilo provoz Oddělení centrální přípravy cytostatik dceřinné společnosti Multiscan Pharma s.r.o. Na tomto oddělení jsou pro pacienty s onkologickým onemocněním za přísných hygienických a bezpečnostních opatření připravovány léčivé přípravky pro všechny ambulance klinické onkologie  společnosti Multiscan v kraji a lůžková oddělení Nemocnice pardubického kraje.

V roce 2010 bylo za podpory financí z EU významně modernizováno přístrojové vybavení Onkologického centra Multiscan. Konkrétně jde nejmodernější počítačový tomograf se širokým zobrazovacím polem, nezbytným pro radiační onkologii a nový přístroj pro magnetickou rezonanci. Další těžký lineární urychlovač firmy Varian vybavený technikou radioterapie s modulovanou intenzitou svazku systémem RapidArc a systémem radioterapie řízené obrazem doplnil technické vybavení centra.

V roce 2015 došlo k další významné modernizaci techniky z fondů EU zakoupením lineárního urychlovače nové generace Varian TrueBeam dovolujícího kromě již uvedených možností i vysoce přesné stereotaktické ozařování ložisek vysokými dávkami.

Konziliární ambulance I + II

Kontakt na ordinaci: 466 686 541 / 466 686 542

Vyšetření na našem pracovišti proběhne na základě doporučení odborného nebo praktického lékaře, po stanovení diagnózy nádorového onemocnění po telefonickém objednání na čísle 466 686 541 nebo 466 686 542 (pro objednání pacientů prosíme volejte po 12. hodině, děkujeme). V den objednání se dostavte do budovy Komplexního onkologického centra Pardubického kraje (č. 24) a nahlaste se na recepci. Není třeba chodit na lačno, s sebou prosím přineste kartičku zdravotní pojišťovny, doporučení odborného lékaře, případně kopie zdravotní dokumentace, kterou máte k dispozici. První kontakt s Vámi se uskuteční v tzv. konziliární ambulanci, kde budou provedeny tyto výkony:

 1. Anamnéza (informace potřebné k analýze zdravotního stavu)
  • Rodinná anamnéza (vážné onemocnění v rodině)
  • Osobní anamnéza (proběhlé choroby, operace)
  • Léky užívané v současné době
  • U žen informace o menstruačním cyklu, porodech…
  • Jména praktického lékaře, u žen gynekologa a dalších navštěvovaných specialistů
 2. Zjištění Vašich současných zdravotních potíží
 3. Fyzikální vyšetření lékařem
 4. Doplnění dalších potřebných vyšetření (sonografické vyšetření, CT, MR, PET/CT, laboratorní vyšetření….)
 5. Vyhodnocení všech výsledků, uzavření diagnózy, včetně stádia onemocnění
 6. Návrh terapeutického postupu

Obdržíte Vaši osobní objednávací kartu, kde budou zaznamenány termíny jednotlivých vyšetření, či zahájení dané onkologické léčby.
Pokud je potřebné doplnit další vyšetření nebo informace, bude definitivní závěr s doporučením proveden až při dalších návštěvách konziliární ambulance.

Návrh terapeutického postupu

Dle závěrů vyšetření našeho lékaře budete indikováni k jedné z následujících léčebných modalit nebo k jejich kombinaci.

E-mail: konzilia@multiscan.cz

Ordinační doba

Den Hodiny
- Po 7:30 – 13:00 13:30 – 14:30
- Út 7:30 – 13:00 13:30 – 14:30
- St 7:30 – 12:30
- Čt 7:30 – 13:00 13:30 – 14:30
- 7:30 – 13:00 13:30 – 14:30

Adresa a kontakty

areál Pardubické nemocnice, budova 24
Kyjevská 44
532 03 Pardubice