prohlédnout si oddělení ×

Kontakt na oddělení

466 016 400

Radiační onkologie Pardubice

Radiologické centrum Multiscan Pardubice zahájilo provoz radioterapeutického oddělení v lednu 2003 a v březnu téhož roku slavnostně otevřelo nově instalovaný lineární urychlovač vybavený nejmodernější technologií pro léčbu technikou IMRT. Nadále provozovalo kobaltový ozařovač Teragam, který byl demontován a v roce 2008 byl nahrazen novým lineárním urychlovačem. Zároveň proběhla modernizace stávajícího lineárního urychlovače. Pracoviště je od roku 2006 vybaveno přístrojem pro brachyterapii (léčbu z krátké nebo kontaktní vzdálenosti) s vysokým dávkovým příkonem. Pro léčbu nenádorových onemocnění je používán rentgenový ozařovač Wolf - Medizintechnik T-200. Pracoviště je držitelem certifikátu kvality od německé společnosti TÜV – Rheinland (certifikát kvality dle ČSN EN ISO 9001:2016).

CT simulátor

Kontakt na ordinaci: 466 019 460 / 466 019 461

Siemens SOMATOM Definition AS, CT1 Lap laserový poziční systém.

Léčba radioterapií vyžaduje provedení lokalizace cílového objemu, získání CT řezů pro 3D plánování a vlastní simulaci ozařovacího plánu. Na našem pracovišti používáme virtuální simulaci pomocí CT simulátoru.

Informace pro pacienty ozařované v onkologickém centru Multiscan Pardubice

 • po CT simulaci se před prvním ozářením posadíte v čekárně v přízemí budovy, nemusíte se nikde hlásit, čip, který na CT obdržíte, nás informuje o Vašem příchodu
 • laborantka si Vás pozve do kabinky, kde si s Vámi při první návštěvě domluví čas ozařovaní, proto pokud budete jezdit vlakem či autobusem, připravte si příjezdy a odjezdy spojů, které Vám vyhovují, pokusíme se Vám vyjít vstříc (kdykoliv budete potřebovat čas upravit – návštěva lékaře, rodinné důvody, stačí se domluvit s laborantkami)
 • v kabince vyčkáte vždy do doby, než si Vás zavoláme do ozařovny
 • ozařování probíhá od pondělí do pátku (ozařování o víkendu Vám bude nabízeno dle indikace lékaře nebo jako náhrada za výpadky v provozu – porucha, servis)
 • jednou týdně Vás čeká vizita u lékaře, většinou dle tohoto harmonogramu:

muži ozařovaní na lineárním urychlovači č. 1 v pondělí, muži ozařovaní na lineárním urychlovači č. 2 v úterý, ženy ozařované na lineárním urychlovači č. 1 ve čtvrtek a ženy ozařované na lineárním urychlovači č. 2 ve středu (při změně Vás budou informovat laborantky)

 • v případě Vaší potřeby je možná vizita kdykoliv, stačí požádat laborantku
 • do ozařovny si s sebou vždy vezmete ručník a čip (šedé hodinky) sloužící k Vaší identifikaci
 • čip položíte na označené místo na konci stolu (nemusíte ho tedy nosit na ruce)
 • laborantka Vás nastaví do ozařované polohy (ta je stále stejná jako při CT plánu) a poté přijde první nastavení zkontrolovat lékař
 • při ozařování je důležité v klidu ležet, normálně dýchat a nehýbat se až do doby, kdy Vám dá laborantka pokyn
 • ozařování je bezbolestné a po celou dobu Vás sledujeme pomocí průmyslové kamery
 • po prvním ozáření na Vás budou zakresleny dlouhé červené čáry, které musí vydržet po celou dobu léčby zářením, laborantky Vám budou čáry obnovovat, ale o víkendu je v případě potřeby přimalujte např. červenou fixou
 • pokud na ozařování nemůžete přijet nebo máte jakýkoliv jiný problém či dotaz volejte:
lineární urychlovač 1: 466 016 424

lineární urychlovač 2: 466 016 434

 

Ordinační doba

Po-Pá
vybrané pracovní dny dle objednání

Adresa a kontakty

areál Pardubické nemocnice, budova 30
Kyjevská 44
532 03 Pardubice