prohlédnout si oddělení ×

Kontakt na oddělení

466 686 500

Radiodiagnostika Pardubice

Radiologické centrum Multiscan Pardubice zahájilo provoz radiodiagnostického oddělení v areálu nemocnice v Pardubicích v červenci roku 2002. Jako první bylo zprovozněno pracoviště počítačového tomografu, následně zahájilo provoz pracoviště magnetické rezonance a ultrazvuku. V roce 2011 prošla pracoviště výraznou inovací obměnou počítačového tomografu a vybudováním odloučeného dalšího pracoviště magnetické rezonance na poliklinice Vektor v Pardubicích, pro něž byl zakoupen přístroj pro magnetickou rezonanci se silou magnetického pole 1,5 Tesla. Na přelomu let 2015 a 2016 byl v areálu nemocnice demontován původní a již nevyhovující přístroj magnetické rezonance a náhradou za něj byl na poliklinice Vektor uveden do provozu moderní, technicky velmi vyspělý přístroj se silou magnetického pole 3 Tesla. Současně s touto inovací bylo na poliklinice Vektor vybudováno i skiagrafické pracoviště s nepřímou digitalizací (diagnostický rentgen).

Krédem radiodiagnostického oddělení a jeho pracovníků je poskytovat diagnostickou péči na soudobé špičkové úrovni nejen technologické, ale především interpretačně medicínské.

Tým lékařů je tvořen zkušenými radiodiagnostiky s mnohaletou praxí v oboru, především ve vyšetřování magnetickou rezonancí, počítačovou tomografií, či ultrazvukem.

Počítačová tomografie – CT

Vyšetření uskutečňujeme za pomoci přístroje Siemens Somatom Definition AS, který snímá současně 40 datových vrstev.

Přístroj je speciálně konstruovaný pro potřeby simulace ozařování, což ovšem nebrání jeho použití pro běžná diagnostická vyšetření.

Přístrojem lze vyšetřovat kteroukoliv krajinu těla. Tento typ vyšetření se nejčastěji používá pro vyšetření hrudníku, břicha a pánve.

 Detailní informace týkající se CT vyšetření naleznete zde.

Magnetická rezonance

Vyšetření provádíme na přístroji Siemens Magnetom Avanto (s intenzitou magnetického pole 1,5 T) a na přístroji Siemens Magnetom Skyra (s intenzitou magnetického pole 3 T).

Na našem pracovišti nabízíme poměrně širokou škálu MR vyšetření, mezi jinými MR vyšetření mozku, páteře, kloubů, břišní a pánevní orgány nebo MR angiografii.

 Detailní informace týkající se MR vyšetření naleznete zde.

Ultrazvuk

Vyšetření provádíme na přístroji Logiq 8 XDclear od společnosti GE Healthcare. Plně digitální ultrazvukový systém se vyznačuje unikátní technologií vysílání, přijímání a zpracování ultrazvukového signálu poskytující maximální kvalitu zobrazení ve všech zobrazovacích módech.

Systém vyniká jednoduchou obsluhou zejména díky pomocnému barevnému dotykovému LCD displeji. Ultrazvuk disponuje 23" monitorem s vysokým rozlišením a elektronicky přepínatelnými 4 aktivními porty pro připojení elektronických sond.

K dispozici jsou sondy pro zobrazování břišních orgánů, měkkých tkání, cév, srdce a vyšetřování malých dětí.

 Detailní informace týkající se UZ vyšetření naleznete zde.

Rentgen

Vyšetření provádíme na přístroji Fomei Covator s nepřímou digitální skiagrafií.

Jsme schopni uskutečnit běžná skiagrafická vyšetření.

 Detailní informace týkající se RTG vyšetření naleznete zde.

 

Rentgen

Kontakt na pracoviště: 466 686 500

Umístění pracoviště

Rentgenové pracoviště se nachází v přízemí polikliniky Vektor (šestipatrová budova s velkým označením VEKTOR).

Poliklinika Vektor
Rokycanova 2798
530 02 Pardubice

GPS souřadnice: 50⁰1’49.579”N  15⁰46’28.939”E

Objednávání

Rentgenové (skiagrafické) vyšetření probíhá bez objednání.
V souladu s platnou legislativou provádíme rentgenové vyšetření pouze na základě lékařského doporučení. Lékařské doporučení (žádanku) vystaví odborný, popř. praktický lékař na základě klinického vyšetření.

Co s sebou?

  • žádanku ke skiagrafickému vyšetření
  • průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny

Příprava k vyšetření

Před skiagrafickým vyšetřením není nutná žádná příprava.

Výsledky vyšetření (vydávání obrazové dokumentace ve všední dny do 17:00 hod.)

Originál lékařského nálezu se vždy odesílá indikujícímu lékaři.
Kopie lékařského nálezu se vydává na základě prokázání totožnosti (OP, cestovní pas, plná moc) bez poplatku.
Kopie obrazové zdravotnické dokumentace na CD/DVD se vydává na žádost lékaře.
Pacient či indikující lékař může požádat o zaslání obrazové zdravotnické dokumentace do jiného zdravotnického zařízení elektronicky zdarma přes systém ePACS.
Při žádosti zdravotnického zařízení o zaslání obrazové zdravotnické dokumentace elektronicky je nutné zaslat žádost (Formulář žádosti icon ZDE) na e-mail rokycanova@multiscan.cz případně faxem na +420 464 007 612.

Přístrojové vybavení

K vyšetření využíváme stacionární skiagrafické zařízení s přímou digitalizací Multix Impact společnosti Siemens Healthcare.

 

Provozní doba

Den Hodiny
- Po 7:00 – 13:30
- Út 7:00 – 13:30
- St 7:00 – 13:30
- Čt 7:00 – 13:30
- 7:00 – 13:30

Adresa a kontakty

Poliklinika Vektor
Rokycanova 2798
530 02 Pardubice