Jdu na radioterapii

1 Obecné pokyny a informace

Naše pracoviště patří k moderně vybaveným pracovištím v ČR. Poskytujeme léčbu na lineárních urychlovačích a cesiovém ozařovači. Příprava ozáření je náročný proces a skládá se z několika postupných kroků. Na přípravě ozařovacího plánu a realizaci ozáření se podílí tým lékařů, fyziků a radiologických asistentů.

Počítejte s tím, že průměrná doba záření je 2-8 týdnů.

První den se prosím dostavte do budovy č. 30 (nalevo za hlavním vstupem do nemocnice za trafikou) do 1. patra na CT zaměření. Jde o klasické vyšetření počítačovým tomografem (CT) s cílem zjistit přesné anatomické poměry v oblasti plánovaného ozáření. Na tělo vám zelenou barvou zakreslíme značky, proto si, prosím, vezměte starší spodní prádlo a osušku, na které budete během ozařování ležet. Zároveň budete předběžně informováni o způsobu a délce ozáření. Tato návštěva může trvat přibližně 1-2 hodiny.

V další určený den se dostavíte opět do 1. patra budovy ve smluvenou dobu k CT simulaci a kontrole ozařovacího plánu. Nezapomeňte si vzít i dnes osušku. Na Vaše tělo budou zakresleny červené značky, které je třeba zachovat viditelné po celou dobu ozařování. Mýt se samozřejmě můžete. Poté sejdete do přízemí a budete poprvé ozářeni na lin. urychlovači I č. dveří 017 či lin. urychlovači II (004). Tento den můžete strávit na našem pracovišti 2-4 hodiny.

Následující dny budete ozařováni v každý pracovní den. Dle určení lékaře ozařujeme některé pacienty i o sobotách a nedělích. Laborant vám sdělí hodinu, ve kterou budete k léčbě docházet. Doba je orientační, nelze ji vždy přesně dodržet.

Během ozařování se může úvodní proces - CT zaměření a CT simulace - opakovat, pokud bude lékařem určeno.

Jednou týdně bude probíhat vizita lékařem pracujícím na RTA ambulanci č. 020 a odběr krve dle indikace lékaře.

(V pondělí muži a ve středu ženy z. lin. urychlovače I a ve úterý muži a ve čtvrtek ženy z lin. urychlovače II.) V případě zdravotních obtíží informujte radiologického asistenta, který lékaře přivolá i v jiný den.

Pacienti, kteří mají současně i chemoterapii, musí mít kontrolu krevního obrazu každý týden.

Poslední den ozáření dostanete od lékaře termín kontroly v radioterapeutické ambulanci (dveře č. 020) obvykle za 3-4 týdny. V případě, že po ozáření budete mít jakékoli obtíže, můžete přijít na ambulanci dříve v ordinační hodiny: v pracovní dny 8,30-12,30.

Telefonické spojení: 46 601 6400 - recepce, 46 601 6424 - ozařovna lin. urychlovač I, 46 601 6434 - lin. urychlovač II, 46 601 6409 - ambulance RTA.

2 Zvolte pracoviště

Ambulance radiační onkologie Pardubice

areál Pardubické nemocnice, budova 30
Kyjevská 44
532 03 Pardubice

Brachyterapie Pardubice

areál Pardubické nemocnice, budova 30
Kyjevská 44
532 03 Pardubice

CT simulátor Pardubice

areál Pardubické nemocnice, budova 30
Kyjevská 44
532 03 Pardubice

Lineární urychlovač Pardubice

areál Pardubické nemocnice, budova 30
Kyjevská 44
532 03 Pardubice

3 Podrobné informace

Ambulance radiační onkologie
areál Pardubické nemocnice, budova 30
Kyjevská 44
532 03 Pardubice
466 016 409
 
Ordinační doba

Ordinační doba

Den Hodiny
- Po 7:30 – 12:00 12:30 – 14:30
- Út 7:30 – 12:00 12:30 – 14:30
- St 7:30 – 12:00 12:30 – 14:30
- Čt 7:30 – 12:00 12:30 – 14:30
- 7:30 – 12:00 12:30 – 14:30

Poskytuje péči nemocným v průběhu léčby zářením.

V rámci ozařování jsou prováděny kontroly na naší radioterapeutické ambulanci, která se nachází v budově č. 30 v areálu Pardubické nemocnice. Na tyto kontroly budete vyzvání radiologickými asistenty 1 x týdně a to vždy ve stejný den nebo dle vašeho aktuálního zdravotního stavu. Při příchodu do této budovy se prosím přihlaste na recepci. Před návštěvou radioterapeutické ambulance nemusíte být nalačno, stejně tak i před odběry krve. V opačném případě Vás budeme informovat o nutnosti lačnění.

V den návštěvy této ambulance je vhodné mít oblečení s volnými rukávy pro měření krevního tlaku a pro odběry krve. Máte-li zavedený intravenózní port, informujte o tom zdravotní personál. V tomto případě doporučujeme si vzít rozepínací halenku, tričko či košile pro lepší manipulaci. S sebou si vždy noste léky, které běžně užíváte či zdravotní pomůcky k vaší běžné denní potřebě (léky, inzulín, stomické a inkontinenční pomůcky atd.). Dále kartu pojištěnce, aktuální zprávy, aktuální výsledky z vyšetření, objednací kartu pacienta a portovou kartu v případě zavedení intavenózního portu. Hlaste personálu změny v osobních údajích a informaci, zda jste v současné době hospitalizováni na jakémkoliv nemocničním oddělení. V případě jakýchkoliv dotazů, změně zdravotního stavu či nemožnosti se dostavit na chemoterapii, nás kontaktujte na níže uvedených telefonních číslech.

Jednou týdně zde probíhá vizita lékařem pracujícím na RTA ambulanci č. 020 a odběr krve dle indikace lékaře. (V pondělí muži a ve středu ženy z. lin. urychlovače I a v úterý muži a ve čtvrtek ženy z lin. urychlovače II.) V případě zdravotních obtíží informujte radiologického asistenta, který lékaře přivolá i v jiný den. Pacienti, kteří mají současně i chemoterapii, musí mít kontrolu krevního obrazu každý týden. Poslední den ozáření dostanete od lékaře termín kontroly v radioterapeutické ambulanci (dveře č. 020) obvykle za 3-4 týdny. V případě, že po ozáření budete mít jakékoli obtíže, můžete přijít na ambulanci dříve v ordinační hodiny: v pracovní dny 8,30-12,30.

4 Jak se k nám dostanete
– zvolte pracoviště

Při cestě vlakem či autobusem použijte po příjezdu na hlavní vlakové či autobusové nádraží MHD - trolejbus č. 2 nebo 12.

V případě, že cestujete vlakem, lze rovněž vystoupit ve vlakové stanici Pardubice - Pardubičky, která se nachází v bezprostřední blízkosti areálu Pardubické nemocnice.

nebozjistit polohu automaticky
Otevřít mapu v novém okně

48 min 56,1 km

  • Začátek Vaší cesty
  • Multiscan
Nové zadání Otevřít mapu v novém okně

5 Umístění v areálu