Stavební práce na stavbě nové budovy klinické onkologie se chýlí ke konci

9. 7. 2019

Již po prázdninách se onkologickým pacientům otevřou brány nové budovy klinické onkologie. Více ambulancí, moderní a prostorný stacionář a zázemí pro nezbytnou administrativu přinesou výrazné vylepšení nejen pro pacienty, ale i pro personál onkologického centra.

Třípatrová budova č. 24 v areálu Pardubické nemocnice vedle Multioborového pavilonu je koncipována dle nejnovějších architektonických doporučení a standardů pro poskytování zdravotní péče. Největší prostor zaujme oddělení klinické onkologie se stávajícími i novými ambulancemi a stacionář pro aplikaci chemoterapie. Do budovy však bude přesunuta i administrativní část. Pro pacienty i zaměstnance pardubického Multiscanu to tak znamená větší a komfortnější zázemí, které doposud hlavně onkologicky nemocným ve stávající budově č. 22 chybělo.

„Jsme rádi, že již brzy budeme moci našim pacientům nabídnout takové podmínky pro léčbu, jaké si zaslouží. Věříme, že velké prostory spolu s moderním příjemným designem a špičkovým vybavením zpříjemní nemocným čas, který u nás musí strávit,“ uvádí tisková mluvčí Multiscanu Naďa Hloušová.

První práce na výstavbě budovy klinické onkologie započaly po dohodě a s podporou Pardubického kraje, jenž je vlastníkem Pardubické nemocnice, v polovině roku 2018 a jsou zcela hrazeny společností Multiscan, která do nového pavilonu investuje cca 100 milionů korun.

Galerie