Spartak Žebrák a Lev Benešov bojovali za hořovickou onkologii

29. 11. 2023

Stejně jako v minulém roce i letos se konalo charitativní hokejové utkání na hořovické ledové ploše, jehož cílem bylo podpořit onkologické oddělení v hořovické nemocnici, které je detašovaným pracovištěm onkologického a radiologického centra Multiscan v Pardubicích.

S velkým nadšením a odhodláním se organizace akce ujal marketingový manažer klubu Marek Potěšil. Velké díky patří i celému hokejovému klubu Spartak Žebrák v čele s předsedou spolku Ing. Davidem Jíchou. „Akce proběhla pod záštitou Města Žebrák společně s vedením AKESO holding a.s., kterým bych rád ještě jednou moc poděkoval za jejich podporu. Jsem velmi potěšen, že stejně jako v minulém roce měla tato akce pozitivní ohlas jak ze stran sponzorů, hráčů tak i diváků. Našim cílem je vybrat finance, které poputují na onkologické oddělení Nemocnice Hořovice,“ popisuje hlavní myšlenku Potěšil.

Benešov i Žebrák nastoupili do charitativního utkání ve speciálních dresech, které budou následně součástí dražby. Ta probíhá na facebookových stránkách HC Spartak Žebrák, kde se až do čtvrteční půlnoci draží speciální dresy domácích hráčů. V loňském roce se hokejistům podařilo vybrat bezmála 93 tisíc korun a všichni věří, že i letošní akce bude minimálně stejně úspěšná. Na podporu onkologických pacientů putovala už část vstupného a další finance se vybírali do zapečetěné kasičky a také prodejem klubového merche.

Lev Benešov bude také dražit své dresy, vše proběhne na jejich stránkách, a stejně jako Žebrák i Lev vybíral finanční obnos. Celková suma od obou klubů dohromady bude známá začátkem prosince,“ dodává organizátor Marek Potěšil.

V letošním roce se o čestné vhazování buly postaral společně se starostou Města Žebrák primář hořovické onkologie MUDr. Martin Šmakal. „Když nás pan Potěšil oslovil se žádostí o spolupráci v rámci tohoto charitativního projektu, ani chvilku jsem neváhal. Moc rád jsem si udělal čas a bylo mi velkým potěšením tento charitativní zápas zahájit,“ uvádí s nadšením primář Šmakal.

Téměř dvě stovky fanoušků sledovali napínavý souboj hokejistů, který pro domácí nedopadl příznivě. Ale o to zde vůbec nešlo. Výsledek klání byl tento den druhořadý. Hlavním posláním bylo podpořit dobrou věc a to se povedlo.