Řidič na zavolání i hotel v centru

26. 3. 2024

V onkologickém a radiologickém centru Multiscan jsme přesvědčeni, že pokud naši pacienti bojují se závažnou diagnózou, měli by mít s léčbou co nejmenší starosti. O příběh, jak se nám naši filozofii daří plnit, se s námi podělili dva pacienti, kterým radioterapii usnadnily benefity v podobě svozu a ubytování zdarma.

Svozem zpátky domů

Máte rakovinu, je věta, kterou nechce slyšet nikdo. Předloni si ji však vyslechl Viktor Pudil, který se stal pacientem onkologického oddělení Nemocnice Hořovice. Po čase mu lékaři navrhli léčbu radioterapií na lineárním urychlovači v onkologickém centru Multiscan. Jenže jak se k léčbě, která vám může zachránit život, dostávat do 180 kilometrů vzdáleného města? Tuto situaci jsme se rozhodli vyřešit efektivně.

Zařídili jsme pacientům svozy, které využil i pan Pudil. „Má léčba probíhala 46 dní v bezchybné nemocniční péči. Ozařovací zařízení, v jejichž blízkosti jsem celou dobu musel pobývat, jsou každodenně plně vytížena i řadou ambulantních pacientů. Nutný čas pro údržbu zařízení jednou za čtrnáct dní ale nemocnici umožňuje dát pacientům propustky. A já tuto možnost využil pro návštěvu domova s přepravou autem tam i zpět,“ vypráví nadšeně Viktor Pudil. Zajištění odvozu probíhalo telefonicky s pracovnicemi Multiscanu a vše potvrdil řidič. „Auto bylo vždy na místě v dohodnutém čase. Problém nebyl ani s případnou přepravou autem na nádraží ve městě, bez použití MHD,“ dodává spokojený pacient.

Hotel v centru a zdarma

Další obrovskou výhodou pro pacienty je možnost ubytování přímo v centru Pardubic, aby za léčbou nemuseli dojíždět. V hotelu Arnošt bydlel i Jiří Richter, který musel podstoupit radioterapii kvůli stejné diagnóze jako pan Pudil. Jako jaderný inženýr měl pan Jiří určité znalosti o způsobu terapie i jejích rizicích a rozhodl se ji absolvovat právě v onkologickém centru Multiscan.

Kromě špičkového personálního obsazení a technického vybavení pro mě bylo důležité, že Multiscan pacientům nabízí absolvování léčby ambulantně s ubytováním v hotelu. Mám ještě řadu pracovních závazků a bylo pro mě důležité mít možnost mimo léčebné procedury pracovat, aniž bych tím obtěžoval spolupacienty na nemocničním pokoji. Ambulantní radioterapii sice nabízí i řada dalších pracovišť, ale znamenalo by to denní dojíždění a ztrátu pěti hodin času,“ vypráví Jiří, který na poskytnutém ubytování ocenil zejména samostatný pokoj se snídaní a procházky v okolní přírodě. Rezervaci ubytování v hotelu obstarali zaměstnanci Multiscanu a náklady šly, stejně jako přeprava pacientů, na vrub onkologického centra.

„Ubytování kousek od místa léčby mi umožnilo pokračovat v práci.“

Co dalšího nabízíme?

  • Volné vstupenky do multikina CineStar
  • Volné vstupenky na Kunětickou horu, do Východočeského muzea nebo pardubického zámku
  • Půjčení knižních novinek z knihovny onkologického centra
  • Kartu na pardubickou MHD

Poděkování směřované Evě Viškové, vedoucí svozové dopravy v Multiscanu:
Moc Vám děkuji jménem mé maminky, která ocenila hlavně Vaši snahu za každou cenu jí umožnit pohodlný přesun z Kolína do Pardubic. I když byly podmínky ke konci dost zkomplikované nedostatkem aut, vše jste i tak bravurně vyřešila. Mámu nejvíce potěšilo, že její poslední cesta proběhla s jejím nejoblíbenějším řidičem Pavlem Tichým, kterému též patří velké DĚKUJI. Moc si vážím lidí, jako jste Vy.
M. D.