Pardubické onkologické centrum navštívil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek

30. 11. 2022

Do onkologického centra Multiscan, které společně s Pardubickou nemocnicí tvoří Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje, zavítal v pondělí 28. listopadu ministr zdravotnictví České republiky Vlastimil Válek. Schůzka započala prohlídkou pracoviště a pokračovala debatou o provozu pardubického onkologického centra či budoucnosti onkologické léčby a nových metod.

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navštívil nejprve Pardubickou nemocnici, kde v rámci své roadshow představil očkovací kampaň s názvem Očkujeme se pro život beze strachu. V odpoledních hodinách pak dorazil do onkologického centra, kde se setkal s majitelem holdingu AKESO a jednatelem společnosti Multiscan s.r.o. Sotiriosem Zavalianisem, výkonnou ředitelkou Multiscanu Martinou Kulštejnovou a se zástupci lékařského vedení v čele s vedoucím lékařem Komplexního onkologického centra Pardubického kraje profesorem Karlem Odrážkou.

V úvodu schůzky proběhla prohlídka oddělení klinické a radiační onkologie, přístrojového vybavení a názorná ukázka léčby pacienta podstupujícího radioterapii. Návštěva pokračovala prohlídkou budovy klinické onkologie včetně ambulancí a stacionáře pro aplikaci chemoterapie. Schůzka byla završena družným rozhovorem o novinkách v onkologické léčbě, o fungování onkologických center a klinik a srovnání se zahraničními zdravotnickými zařízeními.

V Pardubicích se nám povedlo vybudovat špičkové onkologické centrum, které zajišťuje péči pacientům nejen z Pardubického kraje, ale i širokého okolí. Zároveň tu máme vysoce kvalifikovaný zdravotnický personál, který se s lidskostí a obětavostí stará o onkologické pacienty. Jsem rád, že jsme toto všechno měli možnost ukázat panu ministrovi a pochlubit se tím, čeho jsme dosáhli. Panu ministrovi děkuji za milou návštěvu plnou podnětných otázek a velice rádi ho uvítáme buď znovu v Multiscanu, nebo v některém z dalších našich zdravotnických zařízeních,“ uvedl majitel AKESO holdingu Sotirios Zavalianis.

Galerie