Ostrov Kos hostil po tři týdny kolegy z našich nemocnic

15. 7. 2019

Třem skupinám zaměstnanců Nemocnice Hořovice, Rehabilitační nemocnice Beroun a Onkologického a radiologického centra Multiscan se stal v červnu domovem ostrov Kos. Stejně jako v letech předešlých, i letos dostali dlouholetí zaměstnanci tří našich nemocnic týdenní dovolenou v Řecku jako poděkování za jejich obětavou práci od majitele AKESO holdingu Sotiriose Zavalianise.

Ostrov Kos byl vybrán jednak kvůli jeho symbolice – je to místo, kde se narodil a působil nejslavnější lékař všech dob, antický Hippokrates, ale také proto, že patří mezi nejkrásnější řecká letoviska. Hotelový komplex Atlantis, který se nalézá přímo u pláže, je usazen v udržované zahradě s exotickou flórou a palmami. Nedaleko hotelu je centrum známého letoviska Lambi, kde se nachází mnoho výborných restaurací, taveren, barů a obchůdků.

A jaké byly dojmy z prožité dovolené?

„Na Kos jsem letěla s dcerou a musím říct, že jsme si to parádně užily. Jelikož máme obě velmi rády pohyb, hodně jsme cestovaly na kole a sportovaly. Bydlely jsme v příjemném hotelu, ochutnaly chutné řecké speciality a podnikly spoustu krásných výletů. Vše proběhlo zkrátka na výbornou. Za sebe i dceru bych chtěla moc poděkovat panu Zavalianisovi, že nám umožnil se na tak kouzelné místo podívat,“ říká Ivana Novotná, vedoucí radiologická asistentka z diagnostiky.

„Měla jsem možnost ve svém životě vidět a navštívit už pár zemí. Dřív jsem cestovala sama, nyní mám už osmiletého průvodce, který měl díky panu Zavalianisovi možnost vidět, ve svém životě poprvé, moře a proletět se letadlem. Byl a stále je z toho naprosto nadšený a často od něj slyším větu: „Mami, kdy zase pojedeme do Řecka?“ Takže Řecko je pro mě srdcová a srdeční záležitost. Moje osobní zkušenost je taková, že jsem se vždy potkala s milými a vstřícnými lidmi, s nimiž byla radost si popovídat. Nemám na mysli pouze personál hotelu odvádějící svoji práci na jedničku, ale i „obyčejné“ lidi, které jsme během svých toulek pěšky i na kole po ostrově potkávali. Ať už to byla slečna, s kterou jsme se poznali při čekání na autobus k termálnímu prameni na břehu moře, ze které se později vyklubala vnučka majitele restaurace na pláži stojící právě u těchto pramenů, a tak nám po celý den dělala průvodkyni, nebo jedna starší dáma, kterou jsme potkali v uličkách města a která se s námi dala do řeči. Prozradila na sebe, že přijela před 15 lety z rodného Německa do Řecka na dovolenou a Řecko ji natolik uhranulo, že už tam zůstala. Povídali jsme si o úžasné řecké kuchyni, počínaje mořskými potvůrkami, jehněčím, sýry přes veškerou zeleninu a to jejich víno... ještě teď se mi sbíhají sliny, když si na ty všechny dobroty jenom vzpomenu. Řecko a ostrov Kos mě nezklamaly. Jediné, co mi přineslo zklamání, byl fakt, že pobyt v ráji tak rychle skončil,“ uvádí Mgr. Zdeňka Vilasová, Ph.D., datamanažerka.

„Na Kosu jsme byli s rodinou vůbec poprvé a nemůžeme si dovolenou vynachválit - krásný hotelový komplex, výborné jídlo, pěkné moře, u něhož děti nejvíce bavilo hledání mušliček a kamínků a pozorování ryb. Přes den byly moc pěkné animační programy, večer pak disko pro děti a kabaret. V centru Kosu jsme obdivovali malebné uličky a přístav se spoustou hezkých lodí. Nikomu z nás se nechtělo zpět domů,“ přiznává Ing. Jiří Mynařík, vedoucí radiologický fyzik.

Galerie

Hippokratův platan
vyvěrající prameny přímo do moře