Onkologické centrum zaznamenalo nákazu koronavirem mezi několika zaměstnanci. Provoz je nepřerušen

21. 9. 2020

Po potvrzení pozitivity u jedné zaměstnankyně proběhlo testování personálu Onkologického centra, z něhož vyplynula nákaza koronavirem u dalších osmi zaměstnanců. Rozhodnutím Krajské hygienické stanice a majitele společnosti zůstává provoz nepřerušen.

„Nadále pokračujeme v pravidelném režimu jako doposud, všichni pozitivně testovaní okamžitě nastoupili do karantény. Stejně jako v předchozích měsících dodržujeme hygienická opatření v souladu s Krajskou hygienickou stanicí Pardubického kraje. Náš personál má k dispozici respirátory, dbáme na pravidelnou dezinfekci rukou a dodržování diskrétní zóny při příjmu pacientů. Doprovod pacientů na oddělení je povolen jen ve výjimečných případech,“ uvedla tisková mluvčí Naďa Hloušová.

Onkologické a radiologické centrum Multiscan provozuje kromě oddělení klinické a radiační onkologie i oddělení radiodiagnostiky na Poliklinice Vektor v centru Pardubic, kde nebyl doposud zjištěn ani jeden případ nákazy. Personál oddělení, které zároveň provádí i CT vyšetření v budově č. 30 v areálu Pardubické nemocnice, není se zaměstnanci onkologie v přímém kontaktu, a proto doporučujeme objednaným pacientům, aby bez obav podstoupili plánované vyšetření.


Komplexní onkologické centrum

Komplexní onkologické centrum přijme lékaře

se zájmem o klinickou nebo radiační onkologii.

Více o nabízené pozici