Onkologické centrum Multiscan v Pardubicích uspořádalo další výstavu fotografií. Tentokrát se zaměřilo na přírodu a ptactvo

27. 6. 2023

Po úspěšné premiéře na sklonku minulého roku, kdy byla slavnostně představena výstava fotografií Zdeňka Bardona Vesmír blíže lidem, uspořádali zaměstnanci onkologického centra Multiscan další z plánované série výstav. Vernisáž fotografií s tématem přírody a ptactva amatérského fotografa Radka Broulíka proběhla 26. června 2023 a výstava samotná bude pro onkologické pacienty, zaměstnance Multiscanu a Pardubické nemocnice k vidění nejméně do poloviny září.

Výstava fotografií se již podruhé uskutečnila v konferenčním sálu klinické onkologie v areálu Pardubické nemocnice. „S nápadem na další využití konferenčního sálu, kde obvykle probíhají odborné přednášky a slouží i pro studenty Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice k výuce, přišli vedoucí pracovníci našeho centra. Výstavy fotografií mají za cíl zpříjemnit pacientům návštěvu u nás a alespoň trochu rozptýlit obavy, které jsou s léčbou spojené,“ uvádí Mgr. Naďa Hloušová, tisková mluvčí společnosti Multiscan s.r.o.

Autorem fotografií s názvem Na dosah je Radek Broulík, který se fotografování věnuje od roku 2020. „Přišlo to s krizí středních let. Vždycky jsem tu touhu začít fotografovat v hlavě měl, ale teprve před třemi lety před odjezdem na dovolenou k moři jsem si koupil první zrcadlovku se dvěma setovými objektivy. U moře jsem vyfotil racka v letu a už mně to zůstalo,“ přibližuje na vernisáži své začátky Radek Broulík.

Slavnostního zahájení výstavy a úvodních slov se kromě Radka Broulíka ujali i výkonná ředitelka holdingu AKESO Ing. Mgr. Martina Kulštejnová, která poděkovala organizátorům akce a projevila přání dalšího pokračování této aktivity, a vedoucí lékař Komplexního onkologického centra Pardubického kraje prof. MUDr. Karel Odrážka, Ph.D., který se v poutavé prezentaci zaměřil na propojení medicíny a ptactva skrze historii a symboly lékařských vzdělávacích institucí.

Galerie