Nová budova klinické onkologie se pacientům otevře v druhé půlce letošního roku

3. 1. 2019

Více prostoru, moderní vybavení, důstojné zázemí pro pacienty, kompletní péče pro onkologicky nemocné na jednom místě, to vše nabídne nová budova Multiscanu, s jejíž dostavbou se počítá na podzim letošního roku.

První kopnutí do země se uskutečnilo v půlce minulého roku a práce na výstavbě se stále drží časového plánu. Podle odhadu vyjde nová budova majitele Multiscanu Sotiriose Zavalianise na 100 milionů korun.

„Tato investice je realizována pouze společností Multiscan po dohodě a s podporou vlastníka Pardubické nemocnice – Pardubickým krajem. Jedná se především o přesun klinické onkologie do prostor, kde bude zajištěn vyšší standard poskytované péče. Chceme také sjednotit všechny naše ambulance v areálu pardubické nemocnice pod jednu střechu. Prostory pro aplikaci systémové onkologické léčby budou moderní, vetší a jsou vyprojektovány na základě nejnovějších doporučení architektů,“ říká Ing. Pavel Pivrnec, ředitel Onkologického a radiologického centra Multiscan Pardubice.

Kromě oddělení klinické onkologie se do nové budovy přemístí i konziliární a dispenzární ambulance a administrativa. Nejen pacientům, ale i zaměstnancům centra se tak nabídne komfortnější zázemí, které pro výkon své práce potřebují.

Multiscan je součástí Komplexního onkologického centra Pardubického kraje. Působí jak v Pardubicích, tak na třech svých detašovaných pracovištích v Chrudimi, Ústní nad Orlicí a Svitavách, kde jsou ambulance klinické onkologie se stacionáři k podávání onkologické léčby. Multiscan stejně jako například Nemocnice Hořovice nebo Rehabilitační nemocnice Beroun patří do Akeso holdingu Sotiriose Zavalianise. 

Galerie

První práce na výstavbě nové budovy klinické onkologie
Pohled na novou budovu Multiscanu z areálu pardubické nemocnice
Vizuál nové budovy