Návrat našich kolegů z dovolené na ostrově Kos

9. 7. 2018

V červnu strávilo dvacet zaměstnanců Onkologického a radiologického centra Multiscan Pardubice společně s dalšími kolegy a kolegyněmi z našich sesterských nemocnic v Hořovicích a Berouně dovolenou na řeckém ostrově Kos. Naše zdravotní sestry, radiologické asistentky, lékaři i administrativní pracovnice pobyli v Řecku celkem sedm dní. Náklady na jejich pobyt byly plně hrazeny z prostředků majitele Sotiriose Zavalianise. A jaké byly jejich dojmy?

„Dovolenou se svými spolupracovníky jsme si užili se vším všudy. Klid, pohoda, sklenka vína a naprostý luxus vykouzlily úsměv na tváři a pohodu v duši, za což velmi, velmi pěkně děkujeme,“ konstatuje sestra z onkologické ambulance v Pardubicích Bc. Lenka Sprateková.

Ostrov Kos byl vybrán jednak kvůli jeho symbolice – je to místo, kde se narodil a působil nejslavnější lékař všech dob, antický Hippokrates, ale také proto, že patří mezi nejkrásnější řecká letoviska. Hotelový komplex Atlantis, který se nalézá přímo u pláže, je usazen v udržované zahradě s exotickou flórou.

„Měla jsem to štěstí a byla odměněna zájezdem na řecký ostrov Kos. Strávila jsem s rodinou krásný slunečný týden na tomto krásném Hippokratově ostrově, odpočinula si a přišla na jiné myšlenky. Velmi příjemné byly procházky do nedalekého hlavního města Kos, kde se nacházelo mnoho památek, taveren a přístav. Navštívili jsme i tři okolní ostrovy Kalymnos, Pserimos a Plati. Z lodi jsme dokonce viděli delfíny, což bylo zejména pro děti velkým zážitkem. Stihli jsme projet celý ostrov ve vypůjčeném automobilu, navštívili horské městečko Zia, kde na nás dýchla ta pravá řecká atmosféra díky typickým modrobílým stavbám a naskytl se nám odtud nádherný výhled na severní pobřeží Kosu. Navštívili jsme také krásnou opuštěnou pláž na poloostrově Kefalos - Agios Thelogos a velice zajímavé byly i horké termální prameny, které vyvěrají nedaleko hlavního města ze skály přímo do moře díky nedalekému sopečnému ostrovu Nissyros. Do Řecka jsem se zamilovala, našemu majiteli patří velký dík, moc si toho vážím, “ říká sestra z ambulance klinické onkologie ve Svitavách Bc. Naďa Zelená.

Naši zaměstanci se mohli dále podívat do první antické nemocnice Asklepion a na další antické památky ve městě Kos, které je údajně jedno z nejkrásnějších řeckých měst. Prošli se kolem antických domů, rytířského hradu a přitom objali legendární Hippokratův platan.

„Mám velké štěstí, že pracuji pro firmu, která si váží svých zaměstnanců a dokáže jejich každodenní  práci ocenit. Odpočinek u moře byl od našeho pana majitele perfektní volba. Vím jistě, že prosluněná nálada bude ještě dlouho zdobit naše ambulance a bude pozitivně působit na naše pacienty. Moc děkujeme, “ dodává vrchní sestra Onkologického centra Pardubice Mgr. Barbora Švédová.

 

Galerie