Nadace manželů Janečkových udělila titul #laskavec Věře Rybové

13. 12. 2022

Věra Venuše Rybová před čtyřmi lety začala s projektem šití čepic pro dospělé onkologické pacienty. Společnost Multiscan byla jednou z prvních dvou klinik, kterým paní Rybová a její známé z běžecké skupiny našily čepice. Nyní se projekt výrazně rozrostl, obdarováno bylo již 17 klinik a úsilí paní Rybové bylo v tomto roce odměněno Nadací Lilie a Karla Janečkových finančním darem a titulem #laskavec.

Ani tento rok Věra Rybová nezapomněla na pacienty onkologického centra v Pardubicích. Spolupráce trvá od vzniku projektu, a kromě tamější onkologie zamíří paní Rybová i do našich detašovaných pracovišť v Ústí nad Orlicí a Svitavách.

Jsme velmi rádi, že se naše cesty protnuly a mohli jsme stát u zrodu této bohulibé myšlenky. Čepičky pacientům přinášejí nejen pohodlí, ale jsou hlavně znamením, že na ně myslí ještě někdo jiný než jejich rodina, přátelé a zdravotníci, kteří o ně pečují,“ uvedla tisková mluvčí Multiscan s.r.o. Naďa Hloušová.

Nezměrnou vůli a lidskost paní Rybové nyní ocenila i porota Nadace Lilie a Karla Janečkových a udělila jí kromě finančního daru i titul #laskavec roku. Na medailonek o cestě za úspěšným projektem Věry Rybové, který se natáčel ve stacionáři našeho centra, se můžete podívat zde: https://www.youtube.com/watch?v=BzVRSt4seQ4