Na léčbu do Multiscanu jsem šla na vlastní žádost

25. 3. 2021

Jana Šmídová, sestra z oddělení Následné intenzivní péče pro děti hořovické nemocnice, je úplně první pacientkou, která využila možnosti bezplatné svozové dopravy z Hořovic do onkologického centra Multiscan. Vyzkoušela si ji ještě předtím, než se naplno na začátku letošního roku služba rozjela i pro ozařované pacienty z detašovaných pracovišť Multiscanu v Pardubickém kraji.

„O přepravní službě onkologického centra v Pardubicích jako našeho sesterského zdravotnického zařízení jsem věděla, proto když mi byla diagnostikována rakovina prsu, požádala jsem o léčbu právě v Multiscanu. Podstoupila jsem sérii ozařování, přičemž celá léčba, po kterou jsem byla v Pardubicích, trvala asi osm týdnů,“ uvádí Jana Šmídová.

Kromě bezplatné dopravy převozovým vozem paní Jana využila i ubytování v hotelu, které bylo plně hrazeno společností Multiscan. Protože se již minulý rok, kdy pacientka absolvovala léčbu, nesl ve znamení covidu, nemohla paní Jana využít například volných vstupenek do kina či na historické památky, tedy dalších benefitů, které má onkologické centrum pro pacienty připraveny, až se situace vylepší.

„I přesto, že tomu doba příliš nepřála, Pardubice jsem, myslím, poznala docela dobře. Užívala jsem si čas, který byl jen můj, protože tím, že jsem byla předtím několik měsíců doma, už jsme si s přítelem trochu lezli na nervy,“ směje se dětská sestra, která pracuje na oddělení Následné intenzivní péče v Hořovicích více než pět let.

Naordinovaná léčba zabrala a paní Jana nyní chodí už jen na kontroly ke svému onkologovi v Hořovicích. Požádala si o částečný invalidní důchod a nadále se zároveň stará o dětské pacienty ve své domovské nemocnici.

„Období těsně před nemocí a během ní bylo velmi náročné. Nejdříve mi zemřel tatínek, pak jsem onemocněla, a nakonec podstoupila nepříjemnou léčbu. Velké díky za starost a péči patří všem zaměstnancům Multiscanu, s kterými jsem se setkala, a také mému příteli a dceři s vnučkou za podporu a mamince za výborné buchty, které mi pekla,“ dodává s úsměvem Jana Šmídová.   

Galerie

Jana Šmídová dnes.
Jana Šmídová (vpravo dole) se svými kolegyněmi z Nemocnice Hořovice před léčbou.
Během léčby.
Jana Šmídová dnes dochází už jen na kontroly.