Multiscan podpořil vydání Kouzelného kalendáře Věry Fina

7. 12. 2020

Věra Fina je spisovatelka a zakladatelka pacientské organizace Jelimán, z. s., jež se zaměřuje na podporu pacientů s onkologickou diagnózou. Krutá osobní zkušenost s touto nemocí a složitou léčbou byla impulzem pro vytvoření několika projektů, které mají za cíl detabuizovat téma rakoviny. Jedním z nich je například Kouzelný kalendář 2021, jehož vydání finančně podpořilo i naše centrum.

Spisovatelka Věra Fina se začala léčit s karcinomem konečníku na sklonku roku 2014. Jakmile překonala nejhorší fázi léčby a rekonvalescence, začala se intenzivně věnovat osvětě. V hlavě má spoustu nápadů, které chce postupně realizovat. Kromě již zmíněného kalendáře je autorkou charitativní putovní výstavy Každý den je dar nebo motivačního projektu Sad nadějí, který je určený onkologickým pacientům a pacientům v remisi.

Její činnosti vyjádřila podporu celá řada lidí napříč celou společností. Spolupracuje s významnými osobnostmi nejen uměleckého, ale i politického světa. Za svoji práci byla odměněna například nominacemi na Cenu Olgy Havlové, Ženu regionu či Cenu EU Altiera Spinelli.

„Mottem naší organizace je „Zkusme dělat svět lepší podáním ruky“ a „Každý den je dar“. Myslím, že to přesně vystihuje, co je na světě důležité. Dokud si člověk neprojde nějakou těžkou zkouškou, jen málokdy dokáže tato hesla naplnit zcela. Přitom třeba zrovna rakovina může postihnout každého z nás,“ podotýká Věra Fina.

Devětačtyřicetiletá matka tří dětí se nyní mimo jiné zasazuje i o změny v oblasti lékařské posudkové služby. Usiluje o větší práva a úlevy pro stomiky, kteří každodenně bojují s obtížemi uměle vytvořeného vývodu střeva nebo močové trubice přes břišní stěnu. O tomto tématu se ve společnosti stále ještě málo mluví.

„Činnost paní Fina upozorňující na vážnost onkologických onemocnění a s nimi spojené problémy je nám velice blízká. Jsme velmi rádi, že nás oslovila, a my jsme tak mohli přispět k realizaci vydání kalendáře. Má naši stoprocentní podporu a fandíme jí i v jejích dalších krocích, které si vytyčila,“ uvádí tisková mluvčí Onkologického a radiologického centra Multiscan Naďa Hloušová.

Celý Kouzelný kalendář si můžete problédnout zde.

Galerie


Komplexní onkologické centrum

Komplexní onkologické centrum přijme lékaře

se zájmem o klinickou nebo radiační onkologii.

Více o nabízené pozici