Magnetická rezonance se dočkala nového kabátu i modernějších funkcionalit

30. 6. 2021

Společnost Multiscan přistoupila k další inovaci stávajícího přístrojového vybavení. Po nákupu zbrusu nového lineárního urychlovače na oddělení radiační onkologie se dočkala upgradu jedna ze stávajících magnetických rezonancí. Ta nabídne řadu nových funkcionalit pro přesnější a rychlejší diagnostiku. V rámci modernizace vybavení zároveň proběhla i kompletní rekonstrukce prostor, kde se přístroj nachází. Celková investice do modernizace přesáhla 20 milionů korun.

Kromě onkologického centra provozuje společnost Multiscan v Pardubicích rovněž oddělení radiodiagnostiky, které se může chlubit nejmodernější technikou v oblasti zobrazovacích metod. Disponuje počítačovou tomografií, ultrazvukem, diagnostickým i terapeutickým rentgenem, a hlavně dvěma magnetickými rezonancemi, na nichž běží provoz každý den včetně víkendů a svátků.

Od května letošního roku jsou pacienti přijímáni na magnetickou rezonanci, která prošla výrazným technickým vylepšením. Stávající přístroj Siemens Avanto 1,5T byl modernizován na novější typ Siemens Avanto Fit 1,5T, jež nabízí vyšetření ve vyšší kvalitě, díky čemuž mohou lékaři ještě lépe posoudit vyšetřovanou oblast. Součástí obnovy je rovněž kompletní výměna cívek, které slouží ke snímání vyšetřované oblasti, přičemž přibyla cívka k diagnostice zápěstí, a také nové vyšetřovací možnosti, jejichž přínos je mimo jiné v kvalitnějším 3D zobrazení.

„V holdingu AKESO se snažíme o neustálý rozvoj jednotlivých zdravotnických zařízení. Paralelně s výstavbou nových prostor a renovací prostor stávajících, probíhá nákup a obměna přístrojového vybavení. Pravidelně sledujeme novinky a snažíme se držet krok s novými trendy, abychom zajistili pacientům co nejkvalitnější péči v co nejlepších podmínkách,“ uvádí výkonná ředitelka AKESO holdingu Martina Kulštejnová.