Lavička naděje má podpořit onkologicky nemocné pacienty

14. 6. 2023

V areálu Pardubické nemocnice, před budovou klinické onkologie společnosti Multiscan s.r.o., byla slavnostně odhalena Lavička naděje.

„Jsme moc rádi, že prostory Pardubické nemocnice byly vybrány pro tak inspirativní a chvályhodný projekt, jako je Lavička naděje. Myslím si, že může být důležitým místem pro onkologicky nemocné pacienty a jejich blízké k načerpání tak potřebné energie. Ale samozřejmě nejen pro ně. Naděje jako taková má v léčbě velmi důležitou roli. Doufám, že i tato lavička může symbolicky předat pacientům a jejich blízkým sílu a naději v brzké uzdravení,“ uvedl Vladimír Ninger, ředitel pro zdravotní služby a člen představenstva Nemocnice Pardubického kraje, pod kterou Pardubická nemocnice spadá.

O důležitosti naděje v cestě za uzdravením a samotném projektu promluvila rovněž Martina Kulštejnová, výkonná ředitelka holdingu AKESO, do něhož patří společnost Multiscan v Pardubicích„Bylo nám potěšením moci společně s Pardubickou nemocnicí zrealizovat projekt Lavičky naděje, který má za cíl dodat sílu a odvahu v boji s onkologickým onemocněním. Věřím, že bude sloužit svému účelu nejen pro pacienty, ale i pro zdravotníky, kterým děkuji za jejich péči o nemocné.“

Lavička, která má dávat naději

„Při realizaci předchozího projektu Sad nadějí jsem si uvědomila, jak je pro onkologické pacienty důležité si mít možnost sednout a načerpat energii. Proto vznikl nápad na Lavičky naděje. Na lavičce jsou vyřezané holubice jako symbol naděje, kterou chceme předávat všem onkologickým pacientům,“ řekla při odhalení lavičky iniciátorka projektu Věra Fina, která byla sama onkologickou pacientkou. „Doufám, že tato lavička bude dávat naději všem, kteří ji hledají,“ sdělila Věra Fina. Ta onkologickým pacientům přivezla jako dárek své knihy a popřála jim, ať nikdy neztrácejí naději a především pevné zdraví.

Naděje je v dnešní době důležitá

„Věřím, že Lavička naděje bude místem, kde člověk může vnímat svět kolem sebe a uvědomit si, co je a není v životě důležité,“ poznamenala náměstkyně hejtmana Pardubického kraje zodpovědná za oblast zdravotnictví Michaela Matoušková.

„Naděje je v dnešní době opravdu velmi důležitá, a to nejen pro onkologické pacienty. Jsem přesvědčena o tom, že ji potřebujeme všichni,“ prohlásila senátorka Miluše Horská.

Galerie