Kroužky na Křídlech naděje 2017 opět pod záštitou Multiscanu

23. 5. 2017

Letošní Křídla naděje roztáhla nezisková organizace Kroužky východní Čechy v monumentální stavbě Gočárových Automatických mlýnů v Pardubicích. Během třetí květnové neděle zavítalo podpořit boj proti rakovině bezmála tisícovka lidí.

Postu už tradičního odborného garanta akce se zhostil MUDr. Vít Ulrych z Onkologického centra Multiscan. Svým erudovaným vystoupením přispěl k osvětě a nutnosti prevence rakoviny prsu, ale také ubezpečil návštěvníky o vyspělém zdravotnictví u nás, a to včetně menších regionů, tedy nejen Prahy (záznam rozhovoru můžete shlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=iSTKMnnovX8&t=2s). Poté se MUDr. Ulrych ujal čestné role předávajícího jedné z cen Křídel naděje. Z jeho rukou převzala ocenění dlouholetá předsedkyně Klubu onkologicky nemocných, paní Alenka Nováková. „Jsem neustále odměňována radostí a spokojenými výrazy našich členů a členek, např. po návratu z rekondičního pobytů, z výletu, z divadla nebo jen tak po členské schůzce, kde se společně těšíme ze života. Myslím, že už těch ocenění mám až dost a že je tady spousta dalších lidí, kteří něco rádi a bez nároku na odměnu pro druhé dělají a kteří si ocenění zaslouží. Ale takový dárek, jako je poukaz na víkendový pobyt v Poděbradech, tak to jsem opravdu ještě nikdy v životě nedostala“, dodává svým typicky laskavým a skromným úsměvem paní Nováková. Druhé ocenění Křídel naděje předávala zástupkyně ředitelky školy Svítání, Mgr. Markéta Hujerová, a to své „kolegyni“ zástupkyni ředitelky společnosti Kroužků východní Čechy, Mgr. Petře Schönbekové, která i přes své mládí dokazuje denně rozplétat spletité osudy a situace, které plynou z obrovské zodpovědnosti vedení neziskové organizace. Rozpoznat v džungli různých psychologických životních osudů jednotlivých lidí, co v nich je dobrého, a že TO dobré dokážou i předat druhým, to je nesmírně těžké a zodpovědné. Osobnost Petry, která je nyní také  oceněná Křídly naděje 2017, to dokáže. „Touto cenou chci poukázat na fakt, jak je v životě důležitá pracovitost, loajalita, férovost a především přijmout svoji práci, jako poslání,“ uvádí ředitelka společnosti Kroužky východní Čechy, Mgr. Květa Štěrbová. A protože je tato cena opravdu srdeční záležitostí, jsou hrdým partnerem této ceny nejznámnější české lázně Poděbrady.

V průběhu výjimečné neděle v Automatických mlýnech zněl hlavně všude dětský smích a radost, neboť děti z Kroužků předvedly vše, co se v průběhu školního roku v Kroužcích naučily.

Přehlídka francouzské značky módního řetězce Promod dokázala podtrhnout krásu ženy, protože je známá svoji jednoduchostí zvýrazňující právě ryzí ženskost.

Hrdými partnerkami naší akce jsou take dámy “BELLISky” Bellis Young & Cencer, které patří k projektu Aliance žen s rakovinou prsu. Zaměřují se na mladé pacientky procházející léčbou spojenou s nádorem onemocněním prsu.  “Veliký obdiv k jejich houževnatosti a odhodlání pomoci, často i presto, že zároveň ony sami současně nemocí procházejí. Je mi každý rok velikou ctí, podat si s nimi ruku a opět si připomenout důležitost samovyšetření, “ říká Květa Štěrbová.

Očekávanými hosty letošních Křídel naděje byli výrazné osobnosti na poli spisovatelů a oblíbených blogerů. Byl jim Dominik Landsman, alias moderní fotr a také rodačka z Pardubic, excelentní a láskyplná Verunka Hurdová, nebo-li také Krkavčí matka, která je velikou podporovatelkou tzv. NEvýchovy.

Zasloužený potlesk sklidil taneční soubor Amare ze školy Svítání. Žáci tančily se srdcem na dlani a jejich vystoupení bylo excelentní. Na zklidnění a přijmutí kladné energie jsme měli možnost naslouchat a účastnit se meditační jogy pod vedením zkušené Kateřiny Šteklové z centra Malaya.

Závěr Křídel naděje patřil tradiční Avon hymně, která zazněla při vypouštění růžových balónků, za ty, kdo boj s rakovinou nevyhráli.

Galerie

Monumentální stavba Gočárových Automatických mlýnů v Pardubicích
Během třetí květnové neděle zavítalo podpořit boj proti rakovině bezmála tisícovka lidí.
Slavnostní zahájení akce společně s basketbalisty BK JIP Pardubice Ondřejem Kohoutem a Kamilem Švrdlíkem
Rozhovor o osvětě a nutnosti prevence a předání ceny paní Aleně Novákové
Společně s oceněnými Mgr. Petrou Schönbekovou a Alenou Novákovou
Závěr Křídel naděje patřil tradiční Avon hymně, která zazněla při vypouštění růžových balónků, za ty, kdo boj s rakovinou nevyhráli.