Knížka Nejsi na to sama je díky Belliskám zdarma k dispozici i našim pacientkám

18. 11. 2021

Na konci října jsme v našem onkologickém centru přivítali zástupkyně projektu Bellis zaměřujícího se na mladé pacientky v produktivním věku, které procházejí nebo prošly léčbou spojenou s nádorovým onemocněním prsu. Bellisky nám přišly představit a předat výtisky jejich publikace Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu, které díky nim můžeme poskytnout našim pacientkám zdarma.

Bellis je projektem Aliance žen s rakovinou prsu, o. p. s., který se již od roku 2012 věnuje podpoře mladých pacientek s karcinomem prsu a poskytnutí pomoci (odborné i laické) v průběhu léčby a po ní.

Bellisky se kromě účasti na odborných konferencích a organizaci kampaní a akcí věnují vytváření edukativních materiálů, které mají co nejvíce pomoci ženám nejen v začátku jejich onemocnění. Velkým přínosem je kniha Nejsi na to sama – průvodce rakovinou prsu, unikátní publikace, která vznikla ve spolupráci s předními českými lékaři a provází ženu onemocněním od podezření na nádor až po návrat do běžného života po úspěšné léčbě. Kniha není určena jen onkologickým pacientkám, ale rovněž i jejich blízkým, kteří chtějí nemoci co nejvíce porozumět a být nápomocni.

Jsme rádi, že k nám Bellisky zavítaly a poskytly nám několik výtisků knihy, kterými nyní můžeme podarovat naše pacientky v počínající léčbě nádoru prsu. Bylo nám přislíbeno, že jakmile knížky dojdou, můžeme se na ně znovu obrátit, za což jim velmi děkujeme.

Knihu lze získat i přes Alianci žen s rakovinou prsu, a to kontaktováním zástupce na e-mailu nejsinatosama@gmail.com.
Pro pacientky s rakovinou prsu v akutní léčbě je kniha zdarma. Pro pacientky v remisi za 200 Kč a ti, kteří chtějí Bellisky podpořit a zajistit tak výtisky pro nově diagnostické pacientky, si mohou knížku koupit za 400 Kč.