Bojujeme za zdravá prsa

14. 8. 2019

V letošním roce se společnost Multiscan zapojila hned do dvou charitativních projektů. Kromě Českého dne proti rakovině, který proběhl v květnu, jsme nákupem růžových triček pro naše zaměstnance podpořili vyhlášenou a mezi veřejností čím dál oblíbenější iniciativu AVON za zdravá prsa.

„Nápad zapojit se do projektu společnosti AVON vzešel od sestřiček z radioterapeutické ambulance. Vytvořily malou skupinku, která si chtěla trička zakoupit a nosit je jako pracovní úbor, čímž nám vnukla nápad oslovit i ostatní zaměstnance, trička jim zaplatit a spojit tak příjemné s užitečným. O podporu projektu byl obrovský zájem,“ vysvětluje zrod spolupráce s AVONem tisková mluvčí Naďa Hloušová.

Do projektu se kromě lékařů, sester, radiologických asistentek a asistentů a pomocného personálu z pardubických oddělení zapojila i detašovaná pracoviště v Chrudimi, Ústí nad Orlicí a Svitavách.

„Naši zaměstnanci jsou každodenně svědky lidského trápení, ale i úsilí bojovat. Přirozeně se jich tedy osud pacientů dotýká více než lidí, kteří nejsou s nemocnými lidmi v bezprostředním kontaktu. I na tomto projektu a jeho vzniku jsme se přesvědčili, že spolupracujeme s lidmi na správném místě,“ dodává Naďa Hloušová.

Růžová trička primárně slouží jako vstupenka na již tradiční AVON Pochod, kterého se účastní miliony lidí ve více než 58 zemích světa na důkaz podpory ženám s rakovinou prsu. Výtěžek z nákupu triček a dalších speciálních produktů s růžovou stužkou putuje na konto iniciativy AVON za zdravá prsa a dále je použit na prevenci a boj proti této zákeřné nemoci.

Galerie