Třetím rokem podporujeme charitativní akci Český den proti rakovině

30. 9. 2021

Pětadvacátý ročník Českého dne proti rakovině, který pořádá Liga proti rakovině, letos začíná 29. září. Stejně jako v letech minulých jej finančně podpořila i společnost Multiscan. Pro své pacienty a zaměstnance jsme nakoupili kytičky měsíčku lékařského, které se letos budou výjimečně prodávat po celé České republice tři dny.

Tématem letošní sbírky je prevence nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty a jejich rizikové faktory, mezi něž patří kouření, nadměrné pití alkoholu, konzumace uzenin, grilovaného a smaženého masa. Prevencí je naopak zdravý životní styl a dostatek pohybové aktivity.

Pořadatelem projektu je nezisková organizace Liga proti rakovině, jejímž hlavním cílem je snížení úmrtnosti na zhoubné nádory, čehož se snaží dosáhnout hned několika programy, prevencí nádorových onemocnění a výchovou ke zdravému způsobu života, zlepšením kvality života onkologických pacientů a podporou onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť.

„Jsme rádi, že naše spolupráce s Ligou nadále trvá a že můžeme každoročně podpořit známý a úspěšný projekt Český den proti rakovině zakoupením kytiček pro pacienty i zaměstnance. Přejeme organizátorům, aby bylo vybráno co nejvíce peněz, které se použijí na léčbu a výzkum onkologických onemocnění,“ uvedla tisková mluvčí Multiscan s.r.o. Naďa Hloušová.

Český den proti rakovině můžete podpořit i vy, a to buď zakoupením kytičky u dobrovolníků na ulicích, ve spřátelených kamenných prodejnách nebo online přes DMS. Více najdete zde.