Rentgenový ozařovač pro léčbu nenádorových onemocnění opět v provozu

22. 11. 2018

Od 12. listopadu 2018 se mohou pacienti opět objednávat na nenádorovou radioterapii u onemocnění, jako jsou například patní ostruhy, bolestivé artrózy kolenních kloubů nebo tenisové lokty. Díky zakoupení nového moderního přístroje a vysoce odbornému přístupu lékařů a sester může Multiscan Pardubice pacientům poskytnout péči na špičkové úrovni.

Po roční pauze, kterou si vyžádala obměna starého ozařovače za nový moderní rentgenový ozařovač Wolf-Medizintechnik T-200 a jeho instalace v nových prostorách, se nyní pacienti mohou znovu objednávat na telefonním čísle +420 466 016 400.

Léčbě pomocí ozařovače předchází první vyšetření lékařem na ambulanci v budově ozařoven č. 30 v areálu Pardubické nemocnice. Pacient si k úvodnímu vyšetření lékařem přinese doporučení k nenádorové terapii a doporučující lékař zajistí zaslání rentgenových snímků. Pokud pacient již někdy absolvoval léčbu nenádorovou radioterapií na jiném pracovišti, donese si s sebou i kopii dokumentace včetně informací o aplikovaných dávkách.

Terapeutický rentgenový ozařovač pro léčbu nenádorových onemocnění je nově umístěn na poliklinice Vektor v Rokycanově ulici v Pardubicích, kde se mimo jiné nachází i ultrazvuk, magnetická rezonance, CT – počítačová tomografie a diagnostický rentgen. Léčba rentgenovým ozařovačem pro nenádorovou terapii se provádí každé úterý a čtvrtek. Obvyklý počet frakcí je 3-4, léčba se provádí 2x týdně.