Rekonstrukce nadjezdu u Pardubické nemocnice

1. 3. 2021

Od 7. března započnou práce na opravě nadjezdu v Kyjevské ulici. Vzhledem k tomu, že jde o velice vytížený úsek spojující velkou část Pardubic s nemocnicí, kde sídlí i naše centrum, doporučuje všem pacientům věnovat následujícím řádkům zvýšenou pozornost.

Frekventovaný most se dočká nejen opravy, ale v části u nemocnice také rozšíření, které umožní další rozvoj tohoto území. S uzavírkou nadjezdu se počítá až do listopadu 2021. 

Jak se k nám od 7. března dostanete:

AUTEM
Objízdná trasa po Dašické a Staročernské ulici na Černou za Bory a odtud, po odbočení na kruhovém objezdu, po Průmyslové ulici až k její křižovatce s Kyjevskou ulicí. Poté se vydáte buď vlevo na Nemošice, nebo vpravo po Kyjevské k nemocnici. U nemocniční brány bude ulice uzavřena a umožněn bude pouze vjezd ke spodní bráně nemocnice, nebo ulic přilehlých ke Kyjevské. Zároveň musíte počítat i se změnami v parkování v okolí nemocnice. 

MHD
Upraven bude také provoz městské hromadné dopravy. Přímé spojení s nemocnicí bude jako jediná zajišťovat linka 2, ale pouze každým druhým spojem. Dvojka bude střídavě končit buď před areálem krajské nemocnice (objízdná trasa přes nadjezd v Černé za Bory), nebo ve Štrossově ulici, odkud to lze dojít k nemocnici pěšky. Zastávku Štrossova obslouží i linka 28, linka 22 bude dočasně zrušena. 

Zdroj: www.pardubice.eu
Foto: Týdeník Pernštejn