Psycholog Pardubické nemocnice nově pomáhá i pacientům Multiscanu

26. 11. 2020

V rámci vzájemné spolupráce mezi Nemocnicí Pardubického kraje a.s. a společností Multiscan s.r.o., jež společně tvoří Komplexní onkologické centrum Pardubického kraje, jsme přistoupili k dalšímu zlepšení péče o naše pacienty. Od začátku října letošního roku mohou pacienti docházející do onkologických ambulancí využít možnosti individuální psychoterapie, kterou zajišťuje oddělení klinické psychologie Pardubické nemocnice.

„Onkologická diagnóza, tedy fakt, který si u nás pacienti vyslechnou, výrazně zahýbe s lidskou psychikou. Obtížné je pak i samozřejmě samotné období léčby, a to nejen fyzicky, ale i psychicky. Velice vítáme spolupráci s Pardubickou nemocnicí, s níž jsme se dohodli na pravidelné psychologické pomoci pro pacienty, kteří ji budou potřebovat,“ vysvětluje vedoucí lékař Komplexního onkologického centra Pardubického kraje, profesor Karel Odrážka.

Psychoterapie je vedena formou rozhovoru, jehož tématem může být například to, jak zvládnout emoce spojené s onemocněním, léčbou a budoucností, nebo jak reagovat na otázky okolí. Volba tématu je zcela na pacientovi a přizpůsobuje se jeho tempu a potřebám. Cílem konzultace je pak nalézt zdroje a způsoby, jak se s aktuální situací vypořádat a jak zvyšovat odolnost vůči zátěži.

„Nemocniční psycholožka dochází do našeho centra každé pondělí. Od začátku října, kdy takto fungujeme, jsme měli pokaždé alespoň jednoho pacienta, který psychologickou pomoc vyhledal. Na našem pracovišti jsou volně dostupné letáčky s informacemi, a pokud máme pocit, že by to pro některé pacienty bylo vhodné a pomohlo jim to, nabízíme jim službu sami,“ uvádí zdravotní sestřička Lucie Čapková, zajišťující koordinaci mezi pacientem a psycholožkou.

V případě potřeby o psychologickou pomoc se mohou pacienti obracet na tel.: 466 019 542. Konzultace probíhají každé pondělí v dispenzární ambulanci v budově Multiscanu (č. 24) v areálu Pardubické nemocnice.


Komplexní onkologické centrum

Komplexní onkologické centrum přijme lékaře

se zájmem o klinickou nebo radiační onkologii.

Více o nabízené pozici