Příběh čepičky pro onkologické pacienty má pokračování. Obdarováno bude kromě Multiscanu dalších šest klinik

13. 11. 2020

Tento týden jsme téměř po roce přivítali znovu vzácnou návštěvu. Byla jí paní Venuše Rybová, která nám stejně jako v lednu přinesla šité bavlněné čepice pro naše onkologické pacienty.

První myšlenka dodávat na onkologická pracoviště po republice čepičky pro pacienty, kteří podstoupili chemoterapii, vznikla vlastně náhodou a z nějakého vnitřního nutkání pomoci. V prvním ročníku se u paní Venuše, zakladatelky čepičkového projektu, sešlo přes 280 čepic a na výrobě se podílelo asi 14 žen převážně z běžecké facebooké skupiny. V lednu 2020 byly obdarovány dvě pracoviště, a to onkologie v Hradci Králové a naše centrum Multiscan. 

Na začátku pandemie COVID-19 se komunita žen zase pustila do šití roušek. A opět nezapomněla na Multiscan. Paní Venuše a její kamarádky ze skupiny byly jedny z prvních, které nás pravidelně zásobily ústenkami. 

Nyní, téměř po roce, jsme se s paní Venuší znovu sešli nad předáním dalších čepiček. Oproti loňskému ročníku, který se sešel s nadšením, se prozatím našilo asi 850 čepic. Ty budou dádány na sedm onkologických klinik. Protože paní Venuše tentokrát oslovila prostřednictvím Facebooku a placených příspěvků další lidi, do projektu se zapojilo na 50 švadlen. Lidé, kteří se z nějakého důvodu nemohli podílet na šití, ale i tak se chtěli do projektu zapojit, přispěli penězmi na založený transparentní účet.

Pokud se Vám nápad paní Venuše líbí, můžete jej podpořit zde
Informace z prvního předávání Multiscanu najdete zde

A my za celé Onkologické centrum Multiscan a naše pacienty moc děkujeme a přejeme projektu v dalších ročnících jen samé úspěchy a překonané mety.  

  

Galerie


Komplexní onkologické centrum

Komplexní onkologické centrum přijme lékaře

se zájmem o klinickou nebo radiační onkologii.

Více o nabízené pozici