O letních prázdninách v našich zařízeních vypomáhali studenti středních a vysokých škol

9. 9. 2022

Doba letních dovolených je pro poskytovatele zdravotních služeb v zajištění péče o pacienty velmi náročná. Díky usilovné spolupráci se středními a vysokými zdravotnickými školami a rozsáhlé náborové akci napříč zdravotními obory se nám v letošním roce podařilo na výpomoc přijmout více posil než v letech minulých.

Studenti na praxi, stáže či brigády se detailně seznámili s chodem zdravotnického zařízení, zapojili se do jeho fungování, a stali se výraznou pomocí pro zajištění plynulého chodu pracovišť. Celkově se do zdravotnických provozů zapojilo více než 130 studentů.

O tom, jaké je to si vyzkoušet práci zdravotní sestry na onkologii, se s námi podělila studentka 2. ročníku Fakulty zdravotnických studií Univerzity Pardubice Michaela Jánská.

Proč jste se rozhodla svou odbornou praxi absolvovat právě na onkologii?

Pracovat na onkologii nebo zde absolvovat alespoň praxi jsem chtěla od první chvíle, kdy jsem se rozhodla stát se zdravotní sestrou. Při exkurzi v Multiscanu jsem měla jasno, že mé kroky zamíří právě sem. Díky exkurzi jsem měla představu o tom, jak budou vypadat dny strávené v onkologickém centru a neměla jsem z toho žádné obavy, proto jsem se rozhodla si zde splnit celou letní praxi.

Co bylo Vaší běžnou denní náplní?

Nejvíce času jsem byla na premedikacích spolu s dalším studentem a sestrou. Když byla chvíle času, mohli jsme si v odběrové místnosti vyzkoušet práci s i.v. porty, odběry krve nebo aplikace s.c. a i.m. injekcí. Ke konci praxe jsem byla na stacionáři, který slouží pro aplikaci systémové léčby, zde se mi líbilo nejvíce. 

Po studiu chcete pracovat v našem onkologickém centru, na základě toho Vám bylo vyhověno v žádosti o stipendijní program. Co Vás přesvědčilo spojit své první profesní kroky právě s Multiscanem?

Rozhodla jsem se právě díky praxi strávené v Multiscanu, kdy jsem mohla vidět každodenní náplň práce sestry a mohla jsem si tak jednoduše představit, jak bude vypadat jednou i můj pracovní den. Moderní pracovní prostředí a milý kolektiv byl další z faktorů, kvůli kterým jsem se rozhodla zažádat o stipendijní program. Praxi v Multiscanu doporučuji všem studentům - je zde přátelský kolektiv a různorodá práce.