Nové čepičky pro onkologicky nemocné opět po roce doputovaly k našim pacientům

18. 12. 2023

Jak se již po čtyřech úspěšných ročnících stalo milým zvykem, i letos k nám paní Věra Venuše Rybová z nadačního fondu Pod Čepičkou přivezla čepičky pro naše onkologické pacienty. Pro půlkulatý pátý ročník našili dobrovolníci ze všech koutů naší země přes 3 000 čepic, které paní Věra rozveze na 20 onkologických pracovišť po celé České republice.

V hlavě má paní Věra spoustu dalších nápadů, jak svůj projekt na podporu onkologických pacientů ještě více rozšířit. Kromě tradičního šití čepic, s nímž začínala v roce 2019 s partou kamarádek z běžecké skupiny a nyní se rozrostlo do celorepublikové akce, již založila podpůrnou facebookovou skupinu pro onkologicky nemocné, kde mohou pacienti sdílet své pocity, dojmy a postřehy související s onemocněním a léčbou.

Ačkoliv mě projekt „čepičky“ velmi zaměstnává a prakticky od září do prosince se věnuji jen jemu, nikdy jsem nelitovala. Naopak. Nabíjí mě to čím dál víc, protože díky zpětné vazbě od pacientů vidím, že to má velký smysl. V roce 2019 jsem začínala s dvěma klinikami, nyní jich je už 20 a nové a nové čepičky chodí v tomto období od švadlenek dobrovolnic každý den. Je to radost,“ uvádí s úsměvem Věra Rybová a chrlí se ze sebe další nápady, kterým by se chtěla věnovat. Jedním z nich je například vytvoření edukační brožurky pro děti, aby věděly, jak se k lidem s takto závažným onemocněním chovat.

Předání čepiček v našem onkologickém centru proběhlo 8. prosince 2023 a jak sama ráda Věra Rybová říká, Multiscan je její srdeční záležitost. S naším centrem začínala a my jí po celé roky velmi fandíme a vyjadřujeme maximální podporu.

O činnosti paní Věry vím od prvopočátku, ale až nyní jsem měla možnost se s ní sejít osobně. Je to velmi inspirativní člověk, který se snaží nezištně pomáhat i přesto, že má velkou rodinu a chodí dennodenně do práce. Jsem ráda, že se její aktivita v našem centru tak ujala, a věřím, že budeme ve spolupráci pokračovat i nadále,“ dodává výkonná ředitelka AKESO holding Martina Kulštejnová.