Na oddělení diagnostiky absolvují stáž portugalští studenti

24. 10. 2019

Již poněkolikáté jsme na oddělení radiodiagnostiky společnosti Multiscan přivítali studenty z portugalského města Castelo Branco. V rámci čtvrtroční odborné praxe mají možnost aktivně nahlédnout do práce radiologických asistentů na CT simulátoru a magnetické rezonanci.

Po dobu tří měsíců se na oddělení diagnostiky vystřídá pět portugalských studentů, kteří byli v rámci studijního programu Erasmus+ vybráni na odbornou stáž v České republice. Kromě Pardubic svoji praxi absolvují i v Ústí nad Orlicí a v Praze.

Studentkám 3. ročníku bakalářského oboru Medical Imaging and Radiotherapy Melisse a Telmě z Instituto Politécnico de Castelo Branco se v Pardubicích velmi líbí. Kromě odborné praxe vedené našimi zkušenými radiologickými asistenty se účastní i programu připravovaného hostitelskou univerzitou. Praxe absolvovaná v Čechách je jim automaticky započítávána do standardní délky studia.

Společnost Multiscan dlouhodobě spolupracuje s Fakultou zdravotnických studií Univerzity Pardubice, kterou pojí partnerství s několika univerzitami. Díky výměnnému studijnímu programu Erasmus+ si mohou jak čeští studenti, tak studenti z ostatních evropských států vyměnit své zkušenosti a načerpat znalosti z jiných pracovišť.

Galerie