Multiscan opět po roce podpořil Český den proti rakovině

30. 9. 2020

Tématem čtyřiadvacátého ročníku celonárodní veřejné sbírky Český den proti rakovině, která se koná 30. září, je prevence nádorů ledvin a močového měchýře a probíhá opět za finanční podpory našeho centra.

Stejně jako minulý rok zakoupilo Onkologické a radiologické centrum Multiscan pro své zaměstnance a pacienty kytičky měsíčku lékařského a podpořilo tak jednu z nejznámějších charitativních aktivit s dlouholetou tradicí. 

„Do Českého dne proti rakovině se naše společnost zapojila podruhé. Každodenně vidíme, jak je těžké s touto zákeřnou nemocí bojovat, a jsme rádi, že se můžeme na tak záslužné věci, jakou tato sbírka je, podílet,“ uvedla Naďa Hloušová, tisková mluvčí společnosti Multiscan. 

Pořadatelem projektu je nezisková organizace Liga proti rakovině, která letos slaví 30. výroční vzniku. Jejím hlavním cílem je snížení úmrtnosti na zhoubné nádory, čehož se snaží dosáhnout hned několika programy - prevencí nádorových onemocnění a výchovou ke zdravému způsobu života, zlepšením kvality života onkologických pacientů a podporou onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť. 

Tématem letošního ročníku jsou zhoubné nádory ledvin a močového měchýře. I přes zlepšující se péči, modernizaci vybavení a lékařských metod zaujímá Česká republika stále přední místa v nárůstu nových případů. Na vině jsou především chybné stravovací návyky, neukázněná životospráva a nedostatek pohybu.

Český den proti rakovině můžete podpořit i vy, a to buď zakoupením kytičky u dobrovolníků na ulicích, nebo e-kytičky zasláním DMS. Více zde

Galerie


Komplexní onkologické centrum

Komplexní onkologické centrum přijme lékaře

se zájmem o klinickou nebo radiační onkologii.

Více o nabízené pozici