Letošní podzim se nese ve znamení veletrhů a konferencí


18. 10. 2021

Naše zdravotnická zařízení jsme v nedávné době představili hned na dvou akcích pro studenty a absolventy v Bratislavě a v Olomouci a prezentovali jsme se rovněž na největší zdravotnicko-legislativní konferenci letošního roku Zdravotnictví 2022 v Praze. 


Holding AKESO, do něhož patří Nemocnice Hořovice, Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice, Rehabilitační nemocnice Beroun a Onkologické a radiologické centrum Multiscan v Pardubicích, neustále rozšiřuje své služby a plány na vylepšení zdravotních služeb v Česku. Kvalitní zdravotní péče s sebou nese zvýšení kapacit z řad lékařského i nelékařského personálu. 

Jako jednu z cest, jak oslovit potenciální zdravotníky a nabídnout jim zaměstnání v perspektivním a rychle rostoucím holdingu s řadou benefitů, vidí AKESO v oslovování absolventů a studentů na veletrzích práce.

Jako první jsme na začátku října navštívili veletrh JOB Days Lekárstva a zdravia v Bratislavě. Mluvili jsme nejen se studenty nižších ročníků lékařských fakult, ale také s absolventy, kteří hledají práci v České republice. Nabídli jsme jim výhodné podmínky pro start jejich kariéry, jako jsou nové zaměstnanecké byty, firemní školka či dětská skupina nebo bezplatná svozová doprava z Prahy. Pozvali jsme je k nám na týdenní stáž, aby měli možnost se podívat, jak pracoviště vypadá a seznámit se s kolegy, ještě předtím, než se definitivně rozhodnou.

Součástí návštěvy Slovenska byla i zastávka na několika středních zdravotnických školách, kde jsme s ředitelkami škol řešili možnou dlouhodobější spolupráci.

Za několik málo dní od bratislavského veletrhu se konala Burza zaměstnavatelů v Olomouci, na kterou nás pozvala Lékařská fakulta Univerzity Palackého. Návštěvníky byli jednak studenti lékařské fakulty, ale zároveň i studenti Fakulty zdravotnických věd UP. Cesta po olomouckých středních a vysokých školách nám přinesla řadu podnětů k naší práci a spoustu milých setkání se zástupci škol.

Představit se a přiblížit náš holding jsme neomezili pouze na veletrhy práce. V září jsme byli jedním z partnerů odborné konference Zdravotnictví 2022, která se konala za účasti předsedy vlády Andreje Babiše a ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Dvoudenní konference se zúčastnilo 40 odborníků s tématy jako Rozvoj českého zdravotnictví 2022-2025, Dopady pandemie COVID-19 na fond veřejného zdravotního pojištění nebo Etiketa pro lékaře, zdravotníky a pomáhající profese, které přednesl bývalý mluvčí prezidenta Václava Havla a odborník na etiketu PhDr. Ladislav Špaček.

Galerie

JOB Days Lekárstva a zdravia v Bratislavě
JOB Days Lekárstva a zdravia v Bratislavě
JOB Days Lekárstva a zdravia v Bratislavě
JOB Days Lekárstva a zdravia v Bratislavě
JOB Days Lekárstva a zdravia v Bratislavě