Dračí lodě, podruhé s účastí Multiscanu

5. 9. 2017

Tradice dračích lodí pochází ze starověké Číny a je stará přes dva tisíce let. Letos podruhé se soutěží dračích lodí v Berouně zúčastnili i zástupci Multiscanu z Pardubic.

Již tradičního závodu dračích lodí na řece Berounce v Berouně se v sobotu 2. září podruhé zúčastnili i zástupci Multiscanu z Pardubic a společně s nimi i posádky našich sesterských nemocnic z Berouna a Hořovic. Na 12. ročníku Berounského draka letos startovalo rekordních 38 posádek.

V letošním roce se do závodu přihlásila jedna hořovická a jedna berounská posádka, jakož i jedna posádka zaměstnanců pardubického Onkologického centra Multiscan, kterou doplnili naši kolegové z pražské centrály. Soutěž začala neformálně již v pátek 1. září. Tento den měl být původně věnován tréninkům posádek a domlouvání strategie. To však letos neproběhlo z důvodů silného lijáku. Druhý den se počasí naštěstí umoudřilo. Hořovické a berounské posádce se dařilo velmi dobře. Hořovičtí draci se poprvé umístili na 14. místě z celkové konkurence 38 posádek (v loňském roce obsadily 19. a 22. místo), zatímco berounská posádka obsadila 22. místo. U všech posádek byl v prvním kole soutěže zaznamenán ve dvousetmetrové dráze lepší čas, jelikož v druhém kole se značně projevila únava několika jednotlivých členů.

I když naše posádka skončila při své druhé účasti v tomto závodě mezi posledními, tak pro všechny bylo největší odměnou prožití příjemného dne u řeky Berounky, možnost popovídat si ve zcela neformálním prostředí, užít si trochu legrace a odreagovat se od náročné a vysoce zodpovědné práce.

Lodě odvozené od boha vod - draka, jsou 12,5 metrů dlouhé a pojmou dvacet pádlujících, 10 nalevo a 10 napravo. Na konečných dvaadvacet členů posádky je pak doplní kormidelník stojící na zádi a bubeník sedící na vysoké stolici vpředu, který údery do koženého bubnu udává rytmus pádlování. Přídě a zádě lodí zdobí vyřezávaná dračí hlava a ocas.

„Byl jsem velmi rád, že jsem se mohl letos zúčastnit. Již tradičně jsme měli lepší formu v páteční večer než při samotných závodech, což nám potvrdil i komentátor závodů, který nás označil za výletníky. Původně jsme si pomýšleli na "bednu", ale náš výkon stačil na krásné předposlední místo, protože konkurence byla opravdu velká. Přesto jsme necítili zklamání, protože dračí lodě jsou hlavně o utužování kolektivu,“ uvádí Jan Beneš, obchodní konzultant Multiscanu z Pardubic.
 
„Na Dračích lodích jsem už potřetí. Je to parádní akce, kdy se člověk skvěle baví a sportuje, navíc s lidmi, se kterými se potkává většinou jen v práci. Škoda, že nepřijelo ještě více kolegů z Pardubic, snad příští rok,“ říká Lenka Lučaníková, asistentka ředitele z naší pražské centrály.
 
„Dračí lodě, ve spojení s přilehlou poutí, jsou ideální akcí pro neformální setkání s kolegy a přáteli. Letos jsem vzal s sebou celou rodinu a všichni se velmi dobře bavili. Jenom ten výsledný čas je trochu demotivační. Měli bychom se občas sejít i mimo tuto akci a trochu potrénovat,“ dodává MUDr. František Vlček, Ph.D., MHA, náměstek naší zdravotnické Skupiny pro procesy, kvalitu a efektivitu.
 
Budeme doufat, že do příště potrénujeme, pojedeme z Pardubic v ještě větším počtu a náš výsledek v dalším ročníku bude lepší!

Galerie