Advice Center

Jaroslava19. 6. 2026

Dobrý den, ráda bych se optala jak žít po onkologické léčbě? Měla jsem v únoru operaci prsu (invazivní karcinom prs.žlázy,ER95%,PR70%,Ki 67 5%, následně radioterapie 32x,(ukončeno koncem května) a nyní hormonální léčba Tamoxifenem. Po kterém se mi výrazně vrátily návaly horka a zimy. Chci se optat zda návaly časem odezní, zda mohu na přímé slunce, začít trochu plavat a sportovat? Nebo je to ještě příliš brzo? Velmi děkuji za odpověď.

Dobrý den, návaly by měly časem odeznít, na přímé slunce by rozhodně neměla jít ozařovaná plocha a blízké okolí, neměla by být větší zátěž na horní končetinu , kde byl nemocný prs. Plavání ano, ale jen v menší míře - ne přes kanál La Manche... Jinak běžný život , klidně kolo, procházky. Nehrál bych 2 hod. tenis končetinou, kde byl nemocný prs atd... Prim. MUDr. Šmakal Martin