Důležité informace COVID-19

1. Jak se můžu objednat na test?
Pro objednání využijte rezervační systém na našich webových stránkách. K dispozici je vám i tel. kontakt na recepci našeho centra: 466 019 535. V případě problémů s objednáním přes rezervační systém volejte na výše uvedené telefonní číslo.

2. Kde je vaše odběrové místo?
Odběrové místo najdete v uzavřených prostorách budovy č. 24 v Pardubické nemocnici. Vstup na odběry je z ulice Kyjevská, nepůjdete tedy hlavním vchodem do budovy skrz areál nemocnice.

3. Jak se test provádí?
Odběr na vyloučení pozitivity viru covid-19 je prováděn štětičkou výtěrem z krku a nosu.

4. Jak často se mohu testovat?
Na test můžete přijít opakovaně jednou za tři dny. Např. pokud jste absolvovali test v pondělí, další můžete podstoupit ve čtvrtek.

5. Kolik stoji antigenní testování?
V rámci plošného testování obyvatelstva České republiky bylo rozhodnuto o bezplatném antigenním testování a platí až do odvolání MZČR.

6. Kdy se dozvím výsledek testu?
Výsledek antigenního testu obdržíte na uvedené mobilní číslo a e-mail nejpozději do 60 minut od odběru.  

7. Jakou formou dostanu výsledek?
Při registraci je nutné zadat mobilní telefonní číslo a e-mail. Jakmile bude odběr vyhodnocen, obdržíte výsledek na uvedené kontakty.

8. Vystavujete potvrzení o výsledku testu?
Součástí při registraci zadaného e-mailu je potvrzení v češtině a angličtině, které si lze vytisknout. Pro oba jazyky je vystavení potvrzení zdarma.

 9. Budu mít k dispozici potvrzení v angličtině a kolik si za něj zaplatím?
Výsledek antigenního testu, který obdržíte emailem, je v češtině a angličtině. Toto potvrzení je bezplatné.

 10. Co když mi vyjde test pozitivní?
V případě, že vám vyjde pozitivní antigenní test a jste bez příznaků, provádíme pro ověření ještě PCR test. Pokud máte příznaky nemoci covid-19 a váš antigenní test je pozitivní, jste automaticky považován za pozitivního a PCR test už se neprovádí.  

11. Provádíte test i PCR metodou?
PCR metodu využíváme jen v případě, že je u nás provedený antigenní test pozitivní a vy nejevíte žádné známky onemocnění covid-19.

 12. Berete samoplátce?
Pro občany s platným českým zdravotním pojištěním je test zdarma. V případě cizích státních příslušníků pouze s cestovním pojištěním testování neposkytujeme.

13. Máte mobilní odběrový tým?
Naše centrum je primárně onkologickým pracovištěm a odběry byly u nás zavedeny pro zvýšenou poptávku a nutnost testování obyvatelstva Pardubického kraje. Zaměřujeme se tedy pouze na odběry uvnitř našeho pracoviště. Pro zájemce o testování např. ve firmách doporučujeme naši dceřinou společnost Altoa, která tuto službu poskytuje.

 14. Pokud jsem v posledních 3 měsících prodělal covid, můžu na antigenní test?
Po prodělání onemocnění covid-19 platí, že po určitou dobu má pacient ve svém těle protilátky, obvykle se udávají právě tři měsíce. Nicméně ani to není zcela zaručeno, a proto může pacient při jakémkoliv podezření přijít na odběr.  

 15. Byl jsem v posledních 3 měsících na PCR testu, můžu na antigenní test?
Samozřejmě. Po třech dnech od PCR testování můžete přijít na antigenní test, který lze opakovat pravidelně.